Hemen Arayın

+90 535 547 43 46

E Mail Gönderin

info@learnandgo.com.tr

Learn&Go Academy

Proficiency Sınavı Nedir?

Proficiency sınavları ya da bir diğer adıyla hazırlık atlama sınavları üniversitelerin hazırlık okulu muafiyet sınavlarına verilen genel isimdir. Proficiency sınavları üniversiteden üniversiteye değişiklik göstereceğinden tek bir proficiency sınavından bahsedemeyiz.
Bazı üniversiteler dinleme, konuşma, yazma ve okuma becerilerini eşit şekilde ölçerken, bazıları 70-100 soruluk çoktan seçmeli bir test uygulamaktadır.
Proficiency sınavlarının zorluk dereceleri yine üniversiteden üniversiteye farklılık göstermektedir. Ancak genelde proficiency sınavları B2 seviyesinde olur.
Sonuç olarak proficiency sınavına hazırlanacak adayın öğrencisi olduğu üniversitenin sınav formatına göre hazırlık yapması gerekmektedir.
Öğrencilerin üniversitelerin hazırlık okulları ile iletişim kurmadan proficiency sınavına hazırlanmaları ya da materyal satın almaları önerilmez.

Learn&Go Academy

Neler Elde Edeceksiniz!

1. Bu eğitimde ağırlıklı olarak verilecek test tekniği, makale yazma, okuduğunu anlama ile İngilizce Dil bilginizi Hazırlık Atlama Sınavı’na yönlendirecek ve eksiklerinizi tamamlayabileceksiniz.
2. Hazırlık Atlama Sınavı’nda başarılı olup İngilizce Hazırlık Sınıfında okumadan direkt birinci sınıftan Üniversite Öğreniminize başlayabileceksiniz.
3. Bir yıl kazanıp hayata bir yıl erken başlamanın yanı sıra ailenizi büyük bir külfetten kurtarmış olacaksınız.
4. Tasarruf edeceğiniz bu tutar ile Yurtdışı Dil Okullarına gidebilir İngilizcenizi yerinde en iyi şekilde geliştirebilirsiniz.